Grepikovi :-)

29. března 2016 v 19:54 | Snapea |  Povídky
Pro mého věrného a milého Grepika a její dcerušku :-)

Přeji všem příjemné počteníčko…

Šišlající pohroma.

Bradavická knihovnice, ctěná Irma Pinceová se rozhodla, že je čas jít na odpočinek. Zažila a přežila dvě války, zažila a přežila stovky studentů, co jí ničili její milované knihy.

Minerva McGonagallová nová ředitelka Bradavic a její zástupce Severus Snape, měli vybrat novou knihovnici, či knihovníka. Snape pravil, že je mu to srdečně jedno, jen ať dotyčná, či dotyčný umí číst a není to naprostý idiot. Tak tedy Minerva vybrala sama…

Snape se hnal do sborovny, musel přivítat novou knihovnici. Naprosto zbytečné, nemá zájem a náladu na nějaké společenské styky s čímkoli a kýmkoli. Potichu vešel, usadil se ke stolu a nelibě zíral na novou knihovnivnici. Mladou žábu. Pche, jestli jí bylo dvacet, sní svůj učitelský hábit. Koho to ta Minerva vybrala?!

"A Severusi, konečně jste dorazil. Představuji vám naši novou slečnu knihovnici, Isabell Greyovou a její…"
Co její už ředitelka nedořekla, Snape se prudce vztyčil a málem zařval! Něco ho chytilo za nohu! Rychle se podíval pod stůl, hůlku v pohotovosti a zíral do velkých hnědých očí asi pětiletého děvčátka.

"BAAF! Polekal šeš??" se zájmem se ho ptalo to malé stvoření a ukázalo velkých úsměv, ve kterém mu chyběla většina zubů.

"Mayo! Pojď ke mně, hned!" zahanbeně volala knihovnice Greyová, ale mrně bylo zaujato profesorem.

"Jé a jaký ši veliký!"

Snape se nevzmohl na slovo a dosedl zpět na svoji židli. Nervózně si upravil obvaz na svém stále zraněném krku, památce na Nagini a její ostré zuby.

"A máš bolínko, já ti ho pofoukám…" švitořila dál a naprosto šokovanému Snapeovi vylezla na klín a začala mu foukat na krk.

"Mayo!"

"Proboha, ženská, sundejte to ze mne!"

"Neboj še, pane, my budeme kamaládi, uvidíš!" ujišťovala Maya Severuse, zatímco jí její maminka pracně sundávala z profesora.

Profesoři, se mohli smíchy potrhat. A Snape chtěl začít trhat.

"Ale no tak, Severusi, Mayušce se líbíte, nebuďte takový. Taková roztomilá holčička." Pravila uslzená Minerva.

"Ševeluš, to je pěkné jméno. Budu ti žíkat Ševe, Ševeluš je moč dlouhé."

"Seznámení máme za sebou, odcházím!" zavrčel Snape a chtěl odejít, ale něco ho opět chytilo za nohu. To otravné mrně mu bylo sotva nad kolena.

"Tak papa, Ševe, žaše pšiď, budeme š maminkou u knížeček, jo?"

Snapeovi začal viditelně cukat sval pod okem a na čele mu naběhla žíla. Vystrašená maminka Greyová popadla rychle svoji dcerku, zamumlala omluvu a utekla dveřmi pryč.

Ubohý profesor se rychle vytratil také. Doslova utíkal do sklepení. Čelil Voldemortovi, ale to mrně v něm vyvolávalo hrůzu… A říká mu Seve… A nebojí se ho… Bože…

Zbývaly dva týdny do začátku školního roku a Snape chtě nechtě musel do knihovny. Na radu Narcissy Malfoyové, koupil tomu otravnému dítěti čokoládu, že mu dá pokoj. I Narcissa z něj měla legraci! Aristokrtka a chechtala se jak puberťačka. Opatrně a potichu vešel do knihovny, našlapoval jako myška a snažil se splynout s knihami. Nikde nic a nikdo, zašel do oddělení lektvarů, sahal po knize a…

"Ševe, tyš pšišel! Ahoj!"

Ach ne, Merline, ono mne to našlo!

"Ehm… Ahoj Mayo. Tady máš čokoládu, já teď nemám čas, já mám moc práce a…"

"Poď ši ke mně šednout, máme tady š panenkami čaj. Špapáme čokoládku špolu."

To ďábelské dítě táhlo zkoprnělého Severuse k mini růžovému stolečku, s mini růžovými židličkami. Usadila ho na židli, brutálně vyhodila nebohého medvídka, vrazila profesorovi do ruky růžový pidi hrneček a na hlavu princeznovskou korunku. Chtěl zemřít!

"Ševe, já budu plinčežna a ty plinč, jo?"

V tu chvíli do knihovny vešla ředitelka společně se zploditelkou toho ďábelského mrněte a Harryho Zatraceného Pottera!

Vzkřísí Voldemorta a nechá se znova zabít…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 grepik03 grepik03 | 29. března 2016 v 20:20 | Reagovat

Snapeo, ženská jedna....ty si pro me napsala povídku! Pro me a mého andílka!
Já...brečela, protoze TOHLE je ten nejkrásnější dárek, který jsem kdy dostala. .ach...moc a moc děkuji! !!
Maya je přesnou kopii me dcery, vypadá jako andílek, ale ve skutečnosti. ..by dokázala svojí upřímnosti,nebojacnosti, tvrdohlavosti a jasným hláskem. ..přimět toužit po smrti i Mistra lektvarů :))))
Ševeluš u růžového stolečku, s růžovým hrníčkem a princeznovskou korunou na hlavě. ...a ja brečela znovu - tentokrát smíchy!
Snapeo, ještě jednou velike díky, povídka je úžasná a ja si ji budu opatrovat jako poklad!
Ani nevíš jak moc si mi dnes zvedla náladu ♡

2 Snapea Snapea | 29. března 2016 v 20:34 | Reagovat

[1]: Grepiku, jsem úplně v rozpacích, nemáš zač děkovat! Já děkuji za tvé věrné a velice milé komentáře! Jsem ráda, že se tato kratinká povídka líbila! ;-) Je neuvěřitelné, že umím zvednout náladu, já umím perfektně zvedat mandle :-D  :-D

3 Luisa Luisa | 1. dubna 2016 v 19:35 | Reagovat

Tedy to byla jízda. :-D Ševeluš, ach, taková potupa, pro Mistra. Krásně jsi ukázala zarputilost malých ďáblíků, kam se hrabe Voldy.

4 Aurora Aurora | 23. května 2016 v 21:15 | Reagovat

Ševeruš :D...tá posledná veta nemala chybu :D si viem uplne predstaviť jak tam sedí pri ružovom stolíku s čajovou sadou :D a Harry by mal Vianoce :D to by bola historka :D ...eštee si prosíme take príhody zo života Severusa :D

5 Michelle Michelle | 29. července 2016 v 0:13 | Reagovat

:-D  :-D taky mám takové zlaticko, krásná jednohubka

6 Inka Inka | E-mail | 25. října 2017 v 21:45 | Reagovat

To bolo zlaté! Je to jasné, človek tento druh humoru musí mať v sebe, vďaka, že nám zlepšuješ náladu a rozdávaš zo seba mnoho pozitívneho. A hoci na diaľku, darí sa ti to viac, než mnohým v mojom/našom okolí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama