Narozeninová pro Lupinu

6. března 2016 v 14:59 | Snapea |  Povídky
Věnováno všem úžasným komentujícím, ale především drahé Lupince, která měla narozeniny! Na Mrše se pracuje, mám totální pracovní nasazení… Příjemné počtení a Milá Lupinko, všechno nejlepší dodatečně. J
Kytičky pro pana profesora Snapea.
Severus Snape byl na lektvarové katastrofy, za svá léta učení již poměrně zvyklý. Vždy se v ročníku našel lektvarový postrach a antitalent. Pomyslnou první příčku vedl Longbottom. Ale zdárně mu na paty šlapala studentka prvního ročníku, slečna Láskorádová. Ta holčina byla neskutečná. Snape byl neskutečně šťastný, že prozatím nevařili nic složitějšího, protože podle esejí Laskorádové, by Bradavický hrad již nebyl. Ta holka byla jakoby mimo realitu. Nebyla hloupá, to zcela jistě ne, ale často byla duchem mimo. Dnešní hodiny se pomalu, ale jistě obával, to stádo malých potvor mělo vařit Hojící balzám…
Jen co rozrazil dveře a vplul do učebny, naráz ustalo veškeré štěbetání a prvňáci mírně pobledli. Krom Láskorádové, ta zkoumala, jak vypadají její prsty přes barevné sklíčko.
"slečno Láskorádová, můžete mi laskavě vysvětlit, co provádíte?"
"Dívám se, jestli nemám na prstech zbytky vílích vlasů. U zakázaného lesa, je jich plno a rády si hrají." Bezelstně odpověděla a usmála se.
Na Snapea šly mrákoty.
"Věnujte se laskavě lektvarům a ne nesmyslům!"
Při tónu jeho hlasu a výrazu jeho tváře, by jiný jedinec začal natahovat, ale ne Lenka. Pomalu a opatrně schovala sklíčko a usmála se na profesora. Ten vyloudil obzvláště znechucený škleb a pokračoval k tabuli.
"Dnes budeme vařit Hojící balzám. Postup máte na tabuli a přísady ve skříni. Začněte."
U skříně byl nával, všichni se tlačili, ať můžou rychle vařit a splnit zadaný úkol. Snape procházel mezi lavicemi a kontroloval snažení - pokus o vaření a přípravu daného lektvaru. Zrovna když upozorňoval Hoginse, že má vařit lektvar a ne beton, jeho citlivé uši zachytili zrádné zasyčení a zabublání. Tak tak se stačil rychle otočit, zařvat "K zemi!" a Láskorádovou stáhnout pod stůl a zakrýt svým hábitem. PO obrovské ráně, se učebna změnila v místnost plné růžové břečky, podobné žvýkačce Huba Buba. Snape byl kompletně růžový, sliz mu stékal i z vlasů.
"LÁSKORÁDOVÁ!!!" zařval a nemilosrdně se nad ní tyčil. Polovina třídy přestala dýchat a druhá polovina se mírně počurala.
"Pane profesore, růžová vám vůbec nesluší."
Všichni byli přesvědčeni, že Snape Lenku zabije. On sám k tomu neměl daleko.
"Sbalte si věci a vypadněte! Krom Láskorádové." Hlas profesora zněl jako do sebe narážející ledové kry. Studenti se doslova vypařili s učebny, ale Lenka si fascinovaně prohlížela onen růžový sliz.
"Voní jako kytičky, čichněte si." Nabízela naprosto rozčilenému Snapeovi. Ten napočítal do deseti a vzýval Merlina, ať mu nerupnou nervy.
"Dnes večer, ve 20.00 máte trest se mnou. A teď zmizte!"
Lenka popřála Snapeovi hezký den a odešla. Nebohý profesor zíral na ten růžový bordel a nebyl daleko od kolapsu. O růžovém incidentu se samozřejmě dozvěděla celá škola a uzavíraly se sázky, zda Lenka přežije trest, či ne. A vsázeli se i profesoři. Profesor lektvarů byl nerudný a podrážděný více než obvykle a kdo mohl, šel mu z cesty.
Když odbíjela osmá hodina večerní, zaklepala Lenka na dveře kabinetu a po Snapeově chladném dále vstoupila dovnitř. S úsměvem popřála profesorovi dobrý večer, ale odpovědi se nedočkala.
"Za vaši dnešní nehoráznou tupost, budete čistit zkumavky a kádinky. Doufám, že tento mnou zadaný, zcela banální trest zvládnete a nezmrzačíte sebe i mne." Zavrčel a rukou jí ukázal stůl, na něm umyvadlo, horu skleniček. Lenka se dala do práce a Snape opravoval eseje. Do práce se natolik zabral, že zapomněl na Lenku. Když zvedl oči, aby zkontroloval, její práci, málem ho trefil šlak. Postavil se a hnal se k Lence, ale zamrzl na místě.
V každé zkumavce a kádince, byly sedmikrásky. Snape už chtěl začít řvát, když naprosto oněmněl. Dívenka vykouzlila kytičky tak, že jí vyrůstaly jakoby z dlaně. Ledová ruka sevřela jeho srdce a to přestalo na moment bít, ale poté začalo tlouci jako o závod. Toto kouzlo viděl provádět jen dvě osoby. Jeho matku, když byl malý a Lily. Ztěžka dosedl na svůj psací stůl a jen zíral na záplavu květin a nemilosrdné vzpomínky ho bodaly jako střepy. Ani si nevšiml, že k němu dívenka přišla a vyškrábala se k němu na stůl.
"Máte smutné oči, jako mívá tatínek, co maminka odešla."
"Kde maminka odešla?" jeho hlas zněl i jemu cize.
"Do nebíčka. Byla moc nemocná, tak si ji vzali andílci k sobě. "
Severus Snape nevěděl co říct. On a nevěděl.
"Taky vám někdo odešel do nebíčka, že? Ale určitě by nebyl rád, že jste tak smutný."
"To netuším. Nejsem dobrý člověk."
"To není pravda. Poznám to. Dokážu vám to."
Chytila Severusovu velkou dlaň a položila mu na ni svoji malou.
"Myslete na ty, co máte v nebíčku."
A tak myslel a vzpomínal. Najednou ucítil v ruce teplo a uviděl, jak z Lenčiny dlaně vyrůstá malá růžička a lilie. Neměl daleko k slzám.
"Vidíte? Kdybyste byl zlý, žádné kytičky by nebyly. Koho jsou?"
Opatrně si vzal růži a lilii a dal do kádinky s vodou.
"Mojí maminky a … a kamarádky."
"To znamená, že na vás myslí a mají vás rády."
Jedna slza si našla svoji cestu a stekla mu za límec.
"Nebuďte už smutný."
Lenka se na něj usmála a pohladila jej po ruce. Nevěděl co říct.
"Slečno, je již pozdě, běžte spát, ano. A děkuji. Jen… můžete si nechat náš rozhovor pro sebe, prosím?"
"Ano. Nikomu bych to neřekla. Nevěřili by mi a cizí tajemství nevyzradím. Nashledanou pane a dobrou noc."
"Dobrou noc, Lenko."
Když odešla, všechny kytky posbíral, dal do vázy a zakouzlil na ně uchovávací kouzlo a dal k sobě do ložnice vedle postele. Připadal si jako naprostý sentimentální idiot, ale kdykoli se podíval na ony kytky a vzpomněl si na rozhovor se slečnou Láskorádovou, cítil se lépe a smutek nebyl tak těžký.
Po letech, když byl Severus Snape zabit Voldemortem a vyšlo najevo, že byl na straně dobra, stála již dospělá Lenka před jeho náhrobkem. Natáhla ruku dlaní vzhůru a z její dlaně vyrostla sedmikráska a máta peprná. Mátou vždy voněl kabinet profesora Snapea. V poslední vůli, ji zanechal onu vázu s květy, které mu jeden večer vykouzlila v kabinetu. Vždy věděla, že je dobrý člověk a věřila mu. Slzy jí stékaly přes úsměv na tváři. V nebíčku má další duši, co na ní myslí…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Broken girl Broken girl | Web | 6. března 2016 v 15:14 | Reagovat

Napsala jsi to krásně ;)

2 Lupina Lupina | 6. března 2016 v 16:02 | Reagovat

Moc krásný příběh. Lenku si dovedu představit, jak kouzlí v kabinetě profesora Snapea sedmikrásky. Jo, to je celá ona. Lenka byla neuvěřitelně čistá duše. A máta k Severusovi jde.
Děkuji za věnování, Snapeo. Moc mě to potěšilo :-) Povídku jedna nedostává každý den, takže se tady tajně dmu pýchou.

3 grepik03 grepik03 | 6. března 2016 v 18:02 | Reagovat

Snapeo,děkuji za nádhernou povídku.
Krasně zasazená do kánonu a v tom jsem měla Lenku ráda a ty jsi ji vystihla, jemnou, něžnou, nevinnou, andelskou duši - a dostala i Severuse. A ty jsi touhle povídkou dostala mě. ....

4 Snapea Snapea | 6. března 2016 v 19:15 | Reagovat

[1]: Dekuji za komentar, potesil mne!;-)

5 Snapea Snapea | 6. března 2016 v 19:18 | Reagovat

[2]: Rada jsem ti poslala alespon takovy mini darecek. :-) Dekuji za mily komentar! ;-)

6 Snapea Snapea | 6. března 2016 v 19:20 | Reagovat

[3]: Moc mne tesi, ze se povidka libila! I pro tebe chystam jednorazovku, za tvuj velmi pekny vzkaz, cos mi zanechala na blogu. Dekuji ti za komentar! ;-)

7 denice denice | 12. března 2016 v 14:00 | Reagovat

Kdykoli toto jaro uvidím kvést sedmikrásky, vzpomenu si na Lenku a kytici květin ve váze u postele dobrého člověka Severuse Snapea.
Děkuji.

8 Snapea Snapea | 6. května 2016 v 9:18 | Reagovat

[7]: Ja dekuji moc za komentar! ;-)

9 Libertas Libertas | E-mail | 24. června 2016 v 19:33 | Reagovat

Ahoj,
tvoje povídky se čtou moc dobře a vždycky se těším až bude další kousek

Děkuju zdraví Libertas

10 Michelle Michelle | 29. července 2016 v 0:19 | Reagovat

Tak j tohle je úplně jiná sorta povídek, poplakala jsem si.. krásně napsáno :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama